loader image

Najlepszy CRM 2018?

Wszystko o systemach CRM

Co szczególnie cenią sobie klienci? Okazuje się, że bardzo ważna jest dla nich jakość usług oraz oferty szyte na miarę. Uwielbiają być traktowani indywidualnie. Jeśli więc chcielibyśmy pozyskać jak najwięcej z nich, to musielibyśmy zadbać o budowanie z nimi jak najlepszych relacji. Co może nam to ułatwić w roku 2018? Bardzo pomocne do poprawnego funkcjonowania każdej firmy jest system CRM. Dlaczego można tak powiedzieć i który z nich powinniśmy wybrać? Przekonajmy się!

 

Prosty i funkcjonalny

CRM pozwala na prowadzenie firmy na wyższym poziomie. Nie jesteśmy już zmuszeni do prowadzenia bogatej dokumentacji dokumentów, teczek i segregatorów z umowami i fakturami. Dodatkowo nie musimy już korzystać ze zwyczajnego kalendarza i notatników. Wszystko zastępuje taki system CRM, który w prosty sposób można dopasować do potrzeb i branży każdej firmy. Najważniejsze, aby poprzez taki system udało się:

  • prowadzić książkę kontaktów – pozwala na przechowywanie wszystkich kontaktów, klientów i partnerów biznesowych. System CRM zbiera wtedy dokładne dane o takich osobach, na przykład imię i nazwisko, adresy email, miejsce zamieszkania, ulubioną formę kontaktu, do wystawienia faktury i wiele więcej.
  • tworzyć notatnik – pozwolą nam dokładnie dbać o potrzeby naszych kontrahentów i utrzymywać z nimi dobry kontakt nawet przez wiele lat. Takie kontakty można przypisywać do określonej kategorii. Na ich podstawie wyszukiwanie konkretnych kontaktów okazuje się o wiele łatwiejsze.

CRM w chmurze

Istnieją jeszcze na rynku programy CRM, które działają offline. Natomiast ich możliwości okazują się o wiele słabsze. Dopiero, gdy zdecydujemy się na CRM działający online, w chmurze, to otrzymujemy w pełni nowoczesny system, który daje nam szerokie możliwości. Przede wszystkim otrzymujemy dostęp do ważnych informacji, na przykład: bazy kontaktów, historii zamówień, zaplanowanych zadań i spotkań, raportów, notatek, kalendarza i wielu innych. Dostęp online pozwala nam w każdym miejscu i momencie prowadzić naszą firmę na wysokim poziomie. Poprzez system CRM otrzymujemy wszystko, co jest nam tak naprawdę potrzebne.

Zwiększona sprzedaż

Dokładna analiza statystyk i raportów sprzedażowych jest w stanie przyczynić się do poprawy większości kampanii marketingowych. Wystarczy tylko mieć do nich dostęp, a system CRM nam na to pozwala. Dzięki niemu łatwiej jest nam poznać konkretne potrzeby i preferencje naszych kontrahentów. Oczekują oni, że będziemy brać pod uwagę ich nawyki i konkretne upodobania. System CRM pozwoli nam otrzymać raporty, na podstawie których dokładnie widzimy, skąd przede wszystkim otrzymujemy przychody. Pozwala to także mieć pod kontrolą wszystkich sprzedawców, co ułatwia dojście do dalszego rozwoju naszej działalności. W jaki sposób? Optymalizujemy koszty, a zwiększamy te działania, które przynoszą nam największe zyski.

Projekt manager

Współpraca z pracownikami to podstawa, a za pomocą CRM jest ona prowadzona na jeszcze wyższym poziomie. Poprzez taki system udaje się nam przypisać pracownikom bądź danej grupie odpowiednie zadania. Łatwiej jest nam realizować swoje cele, do których zawsze mają dostęp. A dodatkowo zawsze możemy tworzyć im specjalne notatki, na podstawie których otrzymują
podpowiedzi i wyjaśnienia. System CRM przypomni nam także o konkretnych planach na dany dzień, tydzień i miesiąc. Na przykład przypomni o: telefonie do klienta, spotkaniu, dacie ukończenia projektu. Nie musimy więc o wszystkim pamiętać i zapisywać tego w formie papierowej. Wszystko zostaje bezpiecznie zapisane w formie cyfrowej, co oznacza, że nic nam nie umknie.

Który CRM wybrać w roku 2018?

Zauważyliśmy podstawowe funkcje, jakie powinien spełniać system CRM. Liczy się jego prostota, działanie w chmurze, bogata funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb firmy. Dopiero dzięki niemu prowadzenie sprzedaży w naszej firmie, utrzymywanie dobrych relacji z klientami i partnerami biznesowymi staje się o wiele łatwiejsze. Z systemu Csmart.pl korzysta aktualnie setki przedsiębiorców i ponad 90% go poleca. Jest bardzo prosty w obsłudze oraz w pełni bezpieczny. Już w wersji testowej przekonamy się, że spełnia on te wszystkie oczekiwania.

Zobacz także

OK
Ta strona używa plików cookies. Przeczytaj Politykę Prywatności.